20-05-2024

Parashikimi i motit për të premten (17.05)

Për të premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Pluhuri Saharian do të vazhdojë të fuqizohet ndjeshëm.

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-47 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të lëvizin prej 10 deri në 12°C, ndërsa ato maksimale prej 24 deri në 27°C. /MK

 

Asnjë koment

Comments are closed.