18-06-2024

Paris: Vdes këngëtari derisa ishte duke përformuar në skenë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur të shtunën në Paris.

Këngëtari nga Haiti, Mikaben, vdiq gjatë një performance në skenë.

Ai pësoi atak në zemër duke i shokuar fansat e tij që ndodheshin në koncert.

Siç raportojnë mediat ndërkombëtare artisti ndodhej në Accor Arena me kapacitet 20,000 në Parisin lindor si mysafir i grupit Haitian Carimi.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve ai nuk ia doli.

Lajmin për vdekjen e tij e dhanë edhe organizatorët e koncertit.

Edhe gruaja e tij, Vanessa, e cila është shtatzënë mbeti e shokuar nga ky rast.

“Nuk jam në gjendje të flas. Kam humbur gjysmën time dhe nuk kam fjalë”- ka shkruar ajo.

Asnjë koment

Comments are closed.