20-05-2024

Peja fiton Kupën e Kosovës, mposhtë Yllin

Peja ka fituar finalen e Kupës së Kosovës në basketboll duke mposhtur Golden Eagle Yllin me rezultat 79-64.

Pejanët dominuan totalisht çerekun e parë, dhe kjo luajti rol të madh në rezultatin përfundimtar, njofton Klan Kosova.

 

Kjo është hera e pestë që Peja e fiton Kupën e Kosovës, ndërsa herën e fundit e kishte fituar në vitin 2015.

 

Interesimi i tifozëve ishte i jashtëzakonshëm, ndërsa atmosfera që u krijua në palestrën “Mizair Isma” ishte impozante.

Asnjë koment

Comments are closed.