23-09-2023

Përfundimtare, Gjykata e Madridit shqipton dënim të rëndë për Ronaldon

Sulmuesi portugez është shpallur fajtor për rastin e fshehjes së taksave për të drejtat e imazhit të tij në Spanjë.

Ai ka arritur tashmë një marrëveshje me autoritetet spanjolle që ta paguajë dënimin si dhe ta kompenzojë burgun me para, raporton Zëri.

33-vjeçari, pra, nuk pritet të shkojë në burg.

4Image

Pasi u largua nga Gjykata, Ronaldo u tha një fjalë gazetarëve: ”Gjithçka mirë”, dhe u largua nga objekti.

Ronaldo kërkoi siguri speciale gjatë hyrjes dhe daljes në Gjykatë, por kërkesa i ishte refuzuar.

Ndërkohë, mediat spanjolle raportojnë se ai ka pyetur nëse mund të lejohet që të hyjë në Gjykatë nga hyrja e parkingut./Zëri/

Asnjë koment

Comments are closed.