04-10-2023

Përfundon derbi Liria-Drita në Prizren, Malisheva demolon Fushë Kosovën

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të xhiros së dytë në elitën e futbollit tonë.

Derbi mes Lirisë dhe Dritës, sfidë kjo që u zhvillua në ‘Përparim Thaçi’ të Prizrenit, ka dhuruar një sfidë interesante, por ky ballafaqim nuk prodhoi asnjë gol, edhe pse të dy skuadrat patën rastet e tyre.

Madje, mysafirët nga Gjilani përmes Jasharit në fraksionin e dytë qëlluan shtyllën.

Malisheva shkatërron Fushë Kosovën

Malisheva pas fitores në javën e parë në udhëtim tek Dukagjini, sot para tifozëve të tyre deklasuan anëtarin e ri të elitës sonë, Fushë Kosovë, duke e mposhtur bindshëm prej 6-1.

Njeriu i ndeshjes padyshim se ishte Hazrollaj, i cili shënoi het-trik në minutën e 60-të, 67-të dhe 90+2’, derisa dygolësh realizoi Altin Aliu në minutën e 23-të dhe 83-të, kurse, një gol për fitoren e Malishevës e shënoi Ilir Mustafa në minutën e 89-të.

Golin e nderit për Fushë Kosovën e shënoi Urim Statovci në minutën e 25-të./rtk

Shpallje:

SHITET SHTËPIA në Prizren 

Shtëpia ndodhet në rrugën “Faredin Hoti” (ish- rruga e Red Bullit)
Mund të jetë një imazh i ndriçimi
Ka dy kate ( e mobiluar ) me orientim nga Lindja. Sipërfaqja 2 ari.
Kati I ka kuzhinë e sallon – 1 dhomë, banjë dhe këndin nënshkallë.
Kati II ka 3 dhoma, banjë, dy ballkone.
Mund të ndahet në kate të veçanta, si dy banesa.
Ka shkallë normale për tavan, që ka dritare dhe ballkon.
Shtëpia ka 3 ballkone dhe një terasë, të gjitha të rregulluara me qeramikë.
Ka garazh dhe kuzhinë verore.
Ka dokumente të rregullta.
Çmimi sipas marrëveshjes. Tel: +383 44 230 330

Mund të jetë një imazh i pemë

 

Asnjë koment

Comments are closed.