04-10-2023

Përfundon ndeshja Peja-Bashkimi, ja kush kualifikohet në gjysmëfinale të Superkupës

Bashkimi sonte ka mundur Pejën në ndeshjen e zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë me rezultat 69:73, raporton Gazeta e Prizrenit.

Kështu prizrenasit kualifikohen në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës ku i pret Trepça, që sot eliminoi Rahovecin.

Kjo ndeshje do të zhvillohet të premten mbrëma.

Curtis Jones me 17 pikë dhe Prentiss Nixon me 16 sosh, ishin dy basketbollistët më të dalluar në fitoren e Bashkimit.

Foto nga arkivi

 

Asnjë koment

Comments are closed.