20-05-2024

Policia jep detaje për grabitjen e armatosur në Suharekë

Gjatë pasditës së djeshme është raportuar se katër persona të dyshuar të maskuar dhe të armatosur kanë kryer grabitje në një argjendari.

Sipas informacioneve nga ana e Policisë gjatë grabitjes të dyshuarit kanë  shtënë me armë  zjarri në drejtim të zyrtarëve policor të cilët i ishin përgjigjur rastit.

Si pasojë, dy zyrtar policor kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit pas pranimit të tretmanit mjekësorë janë liruar.

Në vendngjarje kanë dalur të gjitha njësitë përkatëse policore dhe janë ndërmarrë veprimet operative dhe hetimore në identifikimin e personave të dyshuar./LN

Asnjë koment

Comments are closed.