04-07-2022

Policia thotë se shkak i aksidentit fatal në Malishevë ishte humbja e kontrollit të veturës

Policia rajonale e Gjakovës ka njoftuar se rreth orës 06:30 në fshatin Astrazub të komunës së Malishevës ka ndodhur një aksident me pasoja fatale.

Sipas njoftimit deri tek aksidenti në rrugën Malishevë-Rahovec ku humbi jetën një person, ka ardhur si pasojë e humbjes së kontrollit të automjetit.

Kapiteni Albin Sahatqija ka thënë për Koha.net se vetura të cilën po e voziste tashmë viktima, është përplasur me një kamion.

“Në aksident janë përfshirë një veturë Passat dhe një kamion Scania. Deri te aksidenti ka ardhur përderisa drejtuesi i veturës Passat( tani i vdekuri) gjatë lëvizjes me veture kur ka ardhur te një kthese e rrezikshme majtas e humb kontrollin mbi automjetin e tij dhe del në anën e kundërt të rrugës ku si pasojë përplasët me kamionin në përballkalim. Sipas mjekeve konstatohet vdekja e drejtuesit të veturës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë hetuesit rajonal të trafikut Gjakovë dhe bashkë me Prokurorin e kanë përfunduar shikimin e vendit të aksidentit”, thotë ai.

Sipas tij, trupi viktimës me kërkesë të familjarëve dhe urdhër të prokurorit të shtetit iu është liruar familjareve për ceremoni mortore.

Asnjë koment

Comments are closed.