25-06-2024

Portieri hero, Kroacia mposht Japoninë me penallti

Kroacia është kualifikuar në çerekfinale, pas fitores me penallti ndaj Japonisë, ndërsa koha e rregullt dhe shtesa kishin përfunduar (1-1).

Ndërkohë, kroatët tani do të përballen në çerekfinale me fituesin e çiftit Brazil-Kore e Jugut e cila starton në 20:00.

Sa i përket penalltive, Japonezët gabuan 3 herë dhe realizuan vetëm 1 herë, ndërsa Kroacia u tregua e saktë 3 herë duke gabuar vetëm 1 herë. /abcnews.al/

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.