15-06-2024

Prishet koalicioni LVV – LDK në Prizren

Në një konferencë për media, kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka, pas votimit të kryesuesit të ri të Kuvendit nga PDK Sulltan Badalli, dhe mospërkrahjes së LDK- së për kandidatin e LVV-së, Muharrem Elezkurtaj, ka marrë vendim për prishjen e koalicionit me LDK-në dhe shkarkimin e drejtorëve të tij nga ky subjekt politik./tvpz

Asnjë koment

Comments are closed.