04-12-2023

Prizren: 100 mijë € kush e vret Albin Kurtin, Gjykata merr vendim për mërgimtarin që e kërcënoi kryeministrin

Organet e drejtësisë kanë marrë vendim rreth mërgimtarit, Kujtim Kurti i cili kishte kërcënuar përmes një postimi në Facebook kryeministrin, Albin Kurti.

“100 mi kush vret Albin Kurti!!”, kishte shkruar në llogarinë e tij në Facebook Kujtim Kurti nga Prizreni,transmeton Indeksonline.  Ky i fundit, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se janë mbyllur hetimet ndaj tij.

Ai ka bërë një urdhër ndëshkimor nga Gjykata Gjermane.

No photo description available.

Postim i plotë:

Miq të dashur!

“Siq e dini edhe ju, unë kam pas një rast penal ku është pandehur se kam kërcënuar Kryemistrin në Kosovë. Për këtë rast jam njoftuar se  janë mbyllur hetimet ndaj meje,me që kam marrë një urdhër ndëshkimor nga Gjykata Gjermane të cilin edhe e kam paguar!

Për këtë sukses, i falenderojë Institucionet Gjermane , e po ashtu edhe ato në Kosovë, si dhe një falënderim i veçantë i takon edhe avokatit tim z.Muhamet Mujaj i cili me guxim, korrektësi dhe profesionalizëm arritëm  së bashku deri në këtë sukses.

Këtë e dëshmon edhe çertifikata e nxjerrur së fundi në Gjykatën Themelore në Prizren ku dëshmon se jam në rregull me Drejtësinë”.

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.