30-05-2024

Prizren: Arrestohen dy të dyshimtë për vjedhje nga xhepi

Policia njoftoi se sot, me date 15/11/2023 në orët e paradites në kuadër të masave shtese ,,dita e tregut’’ dy hetues të Stacionit Policor Prizren, në tregun e plaçkave përball Qendrës Sportive ,,Sezai Surroi’’ në Prizren, kanë arrestuar dy persona, të dyshuar të cilët janë zënë në kryerje të veprës penale “Vjedhje nga xhepi”.

Konkretisht pas një punë të mirë operative – hetimore, duke mbikëqyrur dhe vëzhguar arrijnë qe ti kapin ne flagrancë dy të dyshuar të cilët sapo ia kishin vjedhur portofolin një të moshuari.

Pas arrestimit dy të dyshuarit janë sjellë në Stacionin Policor Prizren ku është hapur rasti.
Të dy të dyshuarit, pas intervistimit në prani të avokatit mbrojtës, në konsultim me prokurorin kujdestar janë ndaluar për 48 ore.

 

Asnjë koment

Comments are closed.