13-07-2024

Prizren: Arrestohet i dyshuari për veprën penale “Vjedhje e rëndë”

Njësiti i hetimeve të Stacionit Policor Suharekë, me datën 05.04.2024 përmes rrugëve operative ka arritur që të lokalizoj dhe arrestoj të dyshuarin: A.G (viti i lindjes 1987), mashkull kosovar shqiptar).

Arrestimi i tije është bërë me dyshimin se i njëjtit ka qenë i përfshirë në një rast vjedhje e rëndë e ndodhur me datën 29.03.2024, në fshatin Sopij të Suharekës, ku aty ishite vjedhur stoli ari , një lap top, nje pushkë gjuetie”Sterger” , si dhe 35 cop fishek.

Ne lidhe me keteë rst hetuesit policor me urdher të prkuroit të shtetit ka realizuar nje rudher kontroll ne shtepin e të dyshurit ku gjatë kontrollit ne cilsin e prova materiale kan arrit te gjejne dhe te sekuestrojnë dy armë të shkurta:

• Një pistoletë P Bereta cal 7.65 mmnr serik V 777660 dhe

• Një pistolet Kolt (me mulli) UNIS-COBRA,cal 9 mm

I njëjti është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka udhëzuar qe i dyshuari të ndalohet për 48 orë.Rasti po hetohet nga njësiti i hetime te stacionit policor në Suharekë.

Asnjë koment

Comments are closed.