15-07-2024

Prizren: Nisi edicioni i 21-të i festivalit “DokuFest”

Në Prizren, kryeqytetin kulturor të Kosovës, sonte nisi edicioni i 21-të i festivalit ndërkombëtar të filmit të shkurtë dhe dokumentar, DokuFest i cili për 9 ditë sjell më shumë se 200 filma nga e gjithë bota.

Në programin për edicionin e 21-të0 do të jenë 250 filma në tetë kategori garuese, të cilët do të shfaqen në kinematë e Prizrenit.

Asnjë koment

Comments are closed.