22-05-2024

Rahoveci përforcohet me një amerikan

KB Rahoveci përmes një postimi në Facebook ka konfirmuar se është përforcuar me amerikanin James Stanback.

“KB Rahoveci ka kënaqësinë të prezantojë përforcimin e parë të huaj që vjen nga SHBA, James Steanback. Ai luan në pozitën 3/4. James ishte pjesë e disa kolegjeve në Neë Jersy, ndërsa ka përgatitjen e duhur për të qenë pjesë e skuadrës sonë”, thuhet në konfirmim, transmeton Koha.net.

Basketbollisti amerikan tashmë ka arritur në Rahovec dhe do të jetë i gatshëm qysh në stërvitjen e parë për këtë sezon qe zhvillohet nesër nën drejtimin e trajnerit, Bujar Loci.

Rahoveci bën të ditur se James nuk do të jetë përforcimi i vetëm i huaj.

Asnjë koment

Comments are closed.