22-10-2021

Rita Ora krenare që ishte shqiptarja e parë me sukses në VMA

Rita Ora ndihet krenare që është shqiptarja e parë që ka fituar një çmim VMA.

Ditë më parë ajo ishte shpërblyer me çmimin “Best Dance” me këngën e saj në bashkëpunim me Aviciin “Lonely Together”, transmeton Koha.net.

Në InstaStory ajo ka shkruar, “historike, kaq krenare”.

Ajo me këtë rast është bërë e para që ka fituar një çmim VMA. Ndërsa ishte gjithashtu e para pjesë e ndarjes së çmimeve, më 2012, si dhe shqiptarja me performancën e parë më 2014./k.net

Image

Asnjë koment

Comments are closed.