20-06-2024

Sa ka afruar Barça për Malcom

Ishte nisur drejt Fiumicinos për të kryer vizitat me Romën dhe për të firmosur kontratën, por braziliani malcom ndryshoi destinacion papritur.

Një ndërhyrje e Barcelonës, që rriti menjëherë ofertën për kartonin e tij, bëri që klubi i Bordosë të autorizonte brazilianin, që të ndryshonte destinacion dhe të përfundonte në Spanjë.

Kjo kthesë e papritur nuk i ka pëlqyer aspak Romës, që barazoi menjëherë ofertën me atë të Barcelonës, por më pas vendimtare u bë dëshira e lojtarit, që zgjodhi Katalunjën para kryeqytetit italian.

Mediat spanjolle raportojnë se agjentët e lojtarit kanë zbarkuar që në mëngjes në Spanjë, ku kanë gjetur akordin për kontratën e futbollistit me Barcelonën, ndërsa mbrëmjen e sotme pritet edhe mbërritja e Malcom.

Paraprakisht raportohet se Barça ka ofruar 41.5 milionë euro, plus dy të tjera në formë bonusi për sulmuesin, ndërsa pritet të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare me një klauzolë prej 400 milionë eurosh./top-channel

Asnjë koment

Comments are closed.