25-10-2020

Serbi puth flamurin ‘Kuq e zi’, e deklaron vetën shqiptar

Një video e Miroljub Petroviç ka bërë bujë ditën e sotme në mediat serbe pasi ai shfaqet duke puthur flamurin shqiptar.

Ky gjest ka gjunjëzuar dhe ka tronditur të gjithë serbët. Sipas mediave serbe, ai ka komentuar në mënyrën e tij se si duhet të jenë marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe serbëve.

Petroviç paraqiti pikëpamjen e tij për marrëdhëniet mes dy popujve.

Ai dëgjohet të thotë:

“Gjergj Kastrioti ishte një njeri i madh dhe ata që e njohin historinë e dinë se ai ishte një shqiptar dhe serb, ashtu si unë dhe shqiptarët dhe serbët. Unë e deklaroj veten publikisht se jam shqiptar dhe jam krenar për këtë, por nuk e mohoj origjinën time serbe.”/indeksonline

 

Asnjë koment

Comments are closed.