20-05-2024

Shi e shtrëngata sot e nesër, fundja me diell

Deri nesër mot jo stabil, me shtrëngata me shi, nga fundjava përmirësim i motit dhe kthjellime.

Sipas parashikimeve të fundit, edhe gjatë javës së ardhshme këto fusha të presionit të lartë do të mbesin mbi rajon duke krijuar kushte për kthjellime dhe intervale më të gjata me diell, e masa të ngrohta ajrore nga Afrika veriore do të sjellin mot më të nxehtë.

2.08 – Mot kryesisht me vranësira dhe shtrëngata me shi. Reshjet e shiu do të vazhdojnë edhe gjatë natës.

3.08 – Mot kryesisht me vranësira. Herët në mëngjes me reshje të dobëta shiu, e gjatë ditës priten zhvillime të shtrëngatave me shi.

4.08-5.08 – Mot shumë i ngrohtë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, do të luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare. Minimalet do të luhaten nga 15C deri në 17C, e maksimalet nga 27C deri në 28C.

Do të fryjë erë mesatare nga krahu verior 3-7m/s. Shtypja atmosferike do të luhatet rreth vlerave normale, me tendencë rritjeje./k.net

Asnjë koment

Comments are closed.