30-05-2024

Sonte derbi i madh, Ballkani mysafir i Prishtinës

Stadiumi “Fadil Vokrri” do të jetë sonte një arenë e përballjes së dy gjigandëve të futbollit kosovar.

Kampioni Ballkani do të jetë mysafir i FC Prishtinës.

Ndeshja pritet të nis në ora 20:00.

Skuadra nga Suhareka aktualisht kryeson tabelën me 19 pikë derisa ajo nga kryeqyteti është e pesta me 11 pikë.

Ekipi i Ilir Dajas, në pesë ndeshjet e fundit i ka katër fitore dhe një barazim derisa ai i Debatik Currit, i ka katë fitore dhe një humbje.

Futbollistët e Ballkanit do të hyjnë në këtë takim goxha të motivuar, pasi në ndeshjen e rrethit të dytë të UEFA Conference League e mposhtën po në “Fadil Vokrri”, gjigandin kroat Dinamo Zagreb, me rezultat 2:0.

Për të interesuarit biletat për ndeshjen dalin në shitje në ora 14:00.

Asnjë koment

Comments are closed.