21-04-2024

Sot dhe në vikend kryesisht vranësira dhe shtrëngata me shi

Fushat e presionit të ulët që tashmë kanë kaluar mbi rajon, do të mbesin të bllokuara, ku mbi vendin tonë, Kosovë do të kushtëzojnë mot jo stabil edhe për ditët në vijim.

Sot pritet të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe intervale me diell, e orëve të pasdites priten zhvillime të shtrëngatave me shi.

27.07 – Mot kryesisht me vranësira dhe intervale me diell. Pasdite priten reshje lokale shiu me bubullima.

28.07-29.07 – Mot pjesërisht i vranët dhe me intervale më të gjata me diell. Pasdite priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.

Minimalet do të luhaten nga 13C deri në 16C, e maksimalet nga 23C deri në 26C.

Do të fryjë erë mesatare nga veri-verilindja 2-7m/s. Shtypja atmosferike gradualisht do të rritet rreth vlerave normale./k.net/

Asnjë koment

Comments are closed.