14-04-2024

Sot në Prizren

Ngjarjet e paralajmëruara për sot:

Ora 10:00
FPPK në bashkëpunim me klubin e pingpongut Lidhja e Prizrenit, në qendrën sportive  “Sezai Surroi”, organizojnë Turneun e seniorëve “Lidhja e Prizrenit”.

Ora 14:00
Pranë Urës së Gurit në Prizren, mbahet aktiviteti kryesor i Festivalit “Bunarfest”,  gara e lëshimit me goma.

Ora 18:00
Mbahet Mesha e Shenjtë dhe rishugurimi i Katedrales Zoja Ndihmëtare në Prizren, ku merr pjesë Sekretari i Shtetit të Vatikanit, qw do ta vizitojë Kosovën,Kardinali Pietro Parolin./GazetaePrizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.