17-06-2024

Sot në Prizren

Ngjarjet e paralajmëruara për sot:

Për nder të Festave të Qershorit, Ditës së Çlirimit të Prizrenit, Komuna e Prizrenit organizon këto aktivitete:

10:00 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve (në Landovicë)
10:30 – Manifestim për nder të Ditës së Çlirimit (në platon pranë varrezave të dëshmorëve në Landovicë)
12:00 – Seancë solemne dhe ndarja e dekoratave (në sallën e Asamblesë Komunale)
13:00 – Vendosja e kurorave pranë lapidarëve të dëshmorëve Remzi Ademaj, Ismet Jashari, Xhevat Berisha dhe Pal Paluca
13:45 – Hapja e turneut të basketbollit (në Qendrën Sportive “Sezai Surroi”)
14:30 – Hapja e turneut të futbollit (në Stadiumin “Përparim Thaçi”)
19:00 – Koncerti i Lirisë me SHKA-të nga Prizreni dhe Ansambli Popullor Tiranë (në sheshin Shatërvan)
23:00 – Hedhja e fishekzjarreve festive (në Kalanë e Prizrenit). GazetaePrizrenit.net

 

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.