25-10-2020

Sot në rajonin e Prizrenit

Ngjarjet e paralajmëruara për sot:

Ora 10:00
Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të pret në takim përfaqësuesit e organizatës “Help, me të cilët do të nënshkruajë marrëveshje bashkëpunimi në kuadër të projektit “Mbështetje stabilitetit socio-ekonomik ne regjionin e Ballkanit perëndimorë 2019-2020”(Selia e KK-së ‘Shtëpia e Bardhë’).

Ora 11:00
Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal dhe Komuna e Prizrenit do të nënshkruajnë Memorandumin e Bashkëpunimit. (Objekti i Komunës së Prizrenit).

Ora 12:00
Në Sallën e Kuvendit Komunal në Prizren  organizohet debati publik në lidhje me projektin për ndërtimin e autostradës Istog-Prizren. Debati organizohet nga Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me Ministrinë dhe kompaninë kontraktuese./GazetaePrizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.