21-10-2020

Sot rihapet Aeroporti i Prishtinës, ky është orari i fluturimeve

Qeveria e Kosovës më 23 qershor ka marrë vendim që rihapja e Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari” të bëhet më 28 qershor, shkruan Gazeta Sinjali.

Ky vendim u mor me propozimin e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, në mbledhjen e tetë të Qeverisë Hoti.

Zemaj kërkoi që të shfuqizohet vendimi për pezullimin e përkohshëm të linjave të transportit ajror dhe tokësor në Kosovë.

Orarin e fluturimeve për sot dhe ditët e ardhshmemund ta gjeni KËTU.

Asnjë koment

Comments are closed.