18-08-2022

Sot temperatura të larta, por priten edhe reshje shiu

Sot do të mbajë mot me diell dhe vapë.

Pasdite parashihen vranësira të dendura të cilat mund të sjellin shi të dobët në viset e ulëta , ndërsa në viset e larta parashihen reshje te intensitetit mesatar,

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-35 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit.

Asnjë koment

Comments are closed.