19-04-2024

Sot, temperaturat deri në 33 gradë celsius

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe në pjesën tjetër të vendit, sot parashihet të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16 -17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 30-33 gr./ C.

Sa i përket fushave barike, ato janë dhe do të mbeten të larta, për disa milibarë mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare. /GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.