26-01-2022

Suharekë: Arrestohet personi që tentoi të grabis në një lokal afarist

Policia Rajonale e Prizrenit në një komunikatë për media ka njoftuar se, më datën 15 dhjetor 2021, rreth orës 16:00, Ankueset f/sh/k, kanë raportuar rastin ne stacioni policor ne Suharekë, se derisa ishin në venin e punës në lokalin afarist i cili gjendet ne rrugën Brigada 123 ne Suharekë rreth orës 14:35, aty është futur një person mashkull rreth 22 vjeç i cili fillimisht ishtei interesuar për një produkt për të ble , më pas ai nga xhepi ka nxjerr një thikë, ku nen kërcimin e armesë se ftoftë (thikës) ka dashtë te kryen VP grabitje.

Viktimat të shqetësuara kanë bërtitur policia, policia, ku i dyshuari është larguar nga lokali pa arritur të merr diçka, po ashtu ne ketë rast viktimat nuk kanë pësuar lëndime .

Sektori i hetimeve te stacionit policor ne Suharekë pas pune operativo/taktike si dhe analizimit te video incizimeve te kamerave kanë arrit qe te identifikojnë dhe me pas të arrestojnë te dyshuarin

V.B mashkull/Kosovar i lindur me 1998

I dyshuari gjatë grabitjes thikën te cilën e ka përdorur e kishte fshehur ne lagjen ,,Fidanishte,, ne Suharekë, ku njësitet policore gjatë kontrollit te Jak nën e te dyshuarit te cilën e kishte lënë në podrum ne cilësinë e provave materiale janë gjet dhe sekuestruar:
· Një thikë,
· një oc sprej,
· një palë dorëza,
· një maskaanti-covid dhe
· një palë pantallona

Sendet e sekuestruara i dyshuari i kishte ne momentin e kryerjes se veprës penale te grabitjes ne Suharekë.

I dyshuari është intervistuar ne prani te avokatit mbrojtës ku ne tersi e ka pranuar veprën penale te Grabitjes, Me vendim të prokurorit të dyshuarit i shqiptohet masa e ndalimit policor për 48 orë, thuhet në njoftim.

Asnjë koment

Comments are closed.