15-04-2021

Suharekë, lëndohet një preson pasi bie nga traktori

Një person ka marrë lëndime të rënda trupore pasi është rrëzuar në rrethana të panjohura nga traktori.

Ngjarja ka ndodhur të premtën rreth orës 18:10, në Suharekë.

Siç thuhet në raportin e policisë, viktima dërgohet për tretman mjekësor në spitalin rajonal të Prizrenit e më pas për shkak të lëndimeve të rënda dërgohet për tretman mjekësor në QKUK.

“Raportohet se derisa i dyshuari, po drejtonte mjetin, një traktor të llojit ‘Fiat’, në rrethana të pa njohura nga traktori është rrëzuar në tokë një person. Viktima si pasojë e lëndimeve dërgohet për tretman mjekësor në spitalin rajonal të Prizrenit e më pas për shkak të lëndimeve të rënda dërgohet për tretman mjekësor në QKUK”, thuhet në raport.

Sipas raporti, vozitësi i dyshuar është identifikuar, por jo edhe i ndaluar nga Policia.

Ndërkaq, me vendim të Prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime.

Asnjë koment

Comments are closed.