02-07-2022

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet ka goditur veriun e Shqipërisë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 8 km larg Bulqizës dhe 34 km larg kryeqytetit dhe është ndjerë në orën 05:28.

Tërmeti ka pasur thellësi prej 15 km./tch

Asnjë koment

Comments are closed.