30-05-2024

Tërmet në Tetovë dhe Shkup

Epiqendra e tërmetit ishte afër fshatit Tenovë

Një tërmet me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter është ndjerë para pak minutash në Tetovë, Shkup dhe rrethinë.

Siç njofton Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 15 kilometra në verilindje të Tetovës, në thellësi prej 5 kilometrash.

Asnjë koment

Comments are closed.