16-05-2022

Totaj i bindur: Në Prizren do ketë përmbysje të rezultatit

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, po shprehet i bindur se në zgjedhjet e 14 nëntorit, do të dalë fitues në këtë komunë.

Totaj u shpreh në Rubikon se do të ketë përmbysje të rezultatit zgjedhor duke mposhtur sipas tij Mytaher Haskukën e Vetëvendosjes, përcjell Klankosova.tv.

”Realiteti në terren që ne marrim nga shumë qytetarë, tregon një gjasë shumë të madhe që ky rezultat përmbyset dhe unë besoj që ky rezultat do të përmbyset bazuar në argumente dhe fakte nga takimet me shumë qytetarë”.

Tutje ai gjatë përballjes me Haskukën, e ka akuzuar atë për skandale të ndryshme përfshirë nepotizëm, gjatë mandatit të tij si kryetar i Prizrenit.

”Komuan e Prizrenit e cila ka qenë e para në vlerësim sa ka qenë kryetari Muja tani gjendet në pozicionin e 23-të. Kryetari Haskuka ka pasur gjashtë drejtorë të akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare”.

”Ka pasur afro 30 milionë euro suficit të buxhetit që nuk ka pasur kapacitet menaxheriale. Haskuka njihet edhe për skandale të punësimeve familjare… etj”.

Asnjë koment

Comments are closed.