20-05-2024

Trump kërcënon Iranin: Kemi ushtrinë më të fuqishme në botë!

Presidenti amerikan, Donald Trump ka reaguar pas sulmit të bazave amerikane në Irak nga Irani. Ai kërcënoi Iranin, duke theksuar se Amerika ka ushtrinë më të fuqishme në botë.

Një lajm i tillë është konfirmuar edhe nga Pentagoni, ku theksohej se Irani ka lëshuar raketa në drejtim të forcave ushtarake dhe të koalicionit amerikan në Irak. Ndërkohë, Trupat e Gardës Revolucionare Islamike (IRGC) kanë marrë përgjegjësinë për sulmin./Gazeta SHQIP/

Asnjë koment

Comments are closed.