26-10-2021

UEFA fillon hetimet ndaj Ibrahimovicit

UEFA ka hapur zyrtarisht një hetim disiplinor ndaj sulmuesit të Milanit Zlatan Ibrahimovic ‘për shkak të një interesi të pretenduar financiar në një kompani bastesh’.

Një deklaratë u lëshua nga UEFA këtë pasdite dhe kjo mund të çojë në pasoja shumë serioze për suedezin.

“Në përputhje me nenin 31 (4) të Rregullores Disiplinore të UEFA-s, një Inspektor Etik dhe Disiplinor i UEFA-s është emëruar sot për të kryer një hetim disiplinor në lidhje me një shkelje të mundshme të Rregullave Disiplinore të UEFA-s nga Z. Zlatan Ibrahimović për një interes të pretenduar financiar në një kompani bastesh. Informacione të mëtejshme në lidhje me këtë çështje do të vihen në dispozicion në kohën e duhur” – thuhej në deklaratë

Gazeta suedeze Aftonbladet kishte raportuar se një kompani në të cilën Ibrahimovic mban aksione kishte investuar gjithashtu në një kompani bastesh.

Ibra është akoma pronar i një kompanie bastesh me seli në Maltë të quajtur Bethard.

Asnjë koment

Comments are closed.