10-06-2023

UEFA përditëson renditjen e ekipeve më të mira

Pas lamë pas ditën e djeshme ndeshjet e para gjysmëfinale të Champions League, Europa League dhe Conference League, UEFA ka përditësuar renditjen e ekipeve më të mira.

Këtë renditje e kryeson Manchester City, në ndjekje nga Bayern Munchen dhe Chelsea që është i treti. Për sa i përket ekipeve italiane, në top 20-shen e ekipeve më të mira janë vetëm katër skuadra të Serie A.

Në këtë listë bëjnë pjesë vetëm Juventus që renditet në vendin e 8-të, Roma në vendin e 10-të, Interi një vend më sipër verdhekuqve dhe kamionët e Napolit në vendin e 19-të.

Asnjë koment

Comments are closed.