28-05-2024

UN tentoi t’i bllokoj 4 gratë, Presidentja refuzoi të futet në sallën e OKB-së pa to!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe ekipi i saj ka hasur në një problem pak para nisjes së seancës së OKB-së.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se UN ka tentuar t’i bllokojë gratë kosovare, Fahrije Hoti, Vasfije Krasniqi, Elhame Muçolli dhe Shyhrete Tahiri-Sylejmani të futen në sallë edhe pse kanë qenë të regjistruara.

Mirëpo, Presidentja Osmani ka refuzu të hyjë në salle pa to.

Ndryshe, presidentja në replikën ndaj Aleksndër Vuçiqit tregoi se gratë kosovare janë pjesë e saj dhe delegacionit të Presidencës.

Asnjë koment

Comments are closed.