06-12-2021

Vazhdon greva në shkollat e rajonit të Prizrenit

Mësimdhënësit e shkollave fillore dhe atyre të mesme të rajonit të Prizrenit edhe sot kanë vazhduar grevën e nisur javën e kaluar nga SBASHK-u, në kërkim të rritjes së koeficientit të pagës së tyre.

Nënkryetari i sindikatës në nivel rajonal, Mejdin Rrahmani, tha se shkollat janë unike dhe se greva po respektohet masovikisht./GazetaePrizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.