13-05-2021

Vdes personi i tretë me origjinë kosovare nga tërmeti në Turqi

Rëndohet akoma më shumë bilanci i viktimave me origjinë shqiptare nga tërmeti në Turqi.

Ambasadori i Kosovës në Ankara, Ilir Dugolli konfirmon lajmin për Abc News. Viktimat me origjinë nga Kosova janë Nazmije Dograjan 64-vjeçe, Hatixhe Dogruja 70-vjeçe dhe burri i saj Bajram Dogruja 73-vjeç.

Shqiptarët nga Kosova, të larguar nga Prishtina që në 1956 dhe të vendosur në Izmir nuk mundën që të mbijetojnë nga tërmeti tragjik, pasi rrënojat i zunë poshtë nga shembjet e godinave.

Ndërkohë që në spital në gjendje të rëndë ndodhet djali i Nazmije Dograjas, Malik Tahirleri.

Lexo edhe:

Këto janë vendbanimet e rajonit të Prizrenit prej nga janë rastet e reja me Covid

Asnjë koment

Comments are closed.