19-07-2024

Vdes profesori universitar prizrenas, Belul Beqaj

Ka vdekur profesori universitar edhe analisti politik, Belul Beqaj.

 

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët përmes një njoftimit.

Varrimi i tij do të bëhet sot në ora 13:00, në varrezat e qytetit në Prishtinë (Dragodan).

 

“Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se më i dashuri ynë Belul Beqaj ndërroi jetë sot më 25 shtator 2022.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot më 25.09.2022 në ora 13:00, në varrezat e qytetit, Prishtinë (Arbëri).

Familja Beqaj”.

Beqaj ishte edhe analist politk, autor i librave si dhe e ka mbajtur edhe pozitën e kreut të Federatës së Basketbollit të Kosovës.

 

Asnjë koment

Comments are closed.