26-01-2022

Vetura godet një fëmijë në Malishevë

Një fëmijë është goditur nga një veturë dje në Malishevë.

Rasti ka rreth orës 19:15.

Si pasojë e kësaj goditjeje, fëmija është dërguar në QKUK në Prishtinë për tretman mjekësor.

Siç raporton Policia, i dyshuari që shkaktoi aksidentin është arrestuat dhe dërguar në mbajtje.

“Malishevë 18.12.2021 – 19:15. Ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një automjeti dhe një këmbësori (fëmijë), si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësori i cili është dërguar për tretman mjekësor në QKUK Prishtinë. I dyshuari mashkull kosovar është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje” thuhet në raportin e Policisë.

Asnjë koment

Comments are closed.