05-10-2023

“Vrite, vrite shqiptarin” ishin thirrjet në kor nga tifozët serb, gazetari kosovar: S’bën të kalohet në heshtje! (VIDEO)

Gazetari sportive, Arlind Sadiku ka bërë të ditur se në ndeshjen e mbrëmshme në mes të Zvicrës dhe Serbisë tifozët serbë bënin thirrje për vrasje.

“Vrite, vrite shqiptarin” ishin thirrjet në kor nga tifozët serb.

“Spikeri zyrtar në stadium i bëri thirrje atyre të ndalin të gjitha ofendimet dhe gjestet diskriminuese!

Mendoj se Federatat shqiptare duhet të reagojnë pas këtyre ngjarjeve. Kjo nuk bën me kalu në heshtje. Në eventin më të shikuar, para syve të botës, bëhen thirrje raciste për të vrarë e zhdukur shqiptarët”, ka shkruar ai. /Indeksonline/

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.