15-06-2024

Vuçiq për Kosovën: Nuk mund të gënjej e të them se është e jona për 300 milionë vjetet e ardhshme

Presidenti serb Aleksander Vuçiq tha se Serbia po lufton për çdo njeri në Kosovë, por se ai nuk do të “gënjejë popullin për situatën e vërtetë në provincën jugore serbe”.

Ai tha se nuk mund të thotë që Kosova do të jetë e tyre edhe për 300 milionë vjetet e ardhshme, njofton Klan Kosova.

“Nëse mendoni se ka shumë në Kosovë që ne i kemi në duar atëherë njerëz, ju lutem, nuk jemi fëmijë, nuk jemi naivë. Ne luftojmë për çdo njeri në Kosovë, por nuk do të gënjej popullin dhe të them që gjithçka do të jetë e jona në 300 milionë vjetet e ardhshme”, tha Vuçiç në një intervistë për Informerin serb.

Asnjë koment

Comments are closed.