15-06-2024

Vuçiqi dikur shtynte veturën krah për krah me Sheshelin

E kaluara e Vuçiqit me Millosheviçin është e njohur si ish-ministër i Informacionit, apo thënë ndryshe i propagandës.

Por së fundi, është publikuar dhe një video e viteve të tij me të dënuarin për krime lufte Vojisllav Sheshelj, njeriun që sot drejton Partinë Radikale Serbe, si një nacionalist e luftënxitës.

Shumë nga kundërshtarët e Vuçiqit ende dëshirojnë ta kujtojnë atë për marrëdhëniet e tij me një politikan të dënuar me 10 vjet për ‘krime lufte’ vitin e kaluar. /GazetaExpress

69 people are talking about this
Në një video të vitit 1996, muaji shkurt, ku të dy, të ftuar në një tubim politik, bllokohen nga bora në rrugë e detyrohen të shtyjnë një veturë të tipit ‘Audi 100’ me të cilin udhëtonin.

Vuçiqi ende nuk ka kërkuar falje për krimet serbe në Kosovë dhe vazhdon të mohojë spastrimin etnik që ka ndodhur

Asnjë koment

Comments are closed.