03-06-2020

Zbulohet tumë ilire në Shpenadi të Prizrenit (VIDEO)

Arkeologët thonë se mund të jetë tuma më e madhe në Kosovë Në fshatin Shpenadi te Prizrenit është zbuluara një tumë ilire për të cilën arkeologët thonë se i takon periudhës se bronzit.

Bazuar në matjet dhe gjetjet e para, tuma cilësohet si ndër më të mëdhatë të gjetura ndonjëherë në territorin e Kosovës./21Media

Asnjë koment

Comments are closed.