30-11-2020

16 të infektuarit e rinj me Covid-19 nga rajoni i Prizrenit janë nga këto vendbanime

Edhe sot janë raportuar shifra të larta të të prekurve me Covid-19 në Kosovë, pasi nga 521 mostra të testuara, 205 presona kanë rezultuar pozitiv.

Gjatë këtyre 24 orëve në Prizren, dolën 16 të infektuar, shumica prej të cilëve apo 15 persona janë në Prizren, ndërsa 1 në fshatin Pllanjan, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Numri total i rasteve pozitive është 10.795 raste nga 42.136 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 365 raste të vdekjes.

Po ashtu edhe nga lokalitetet e rajonit tonë, si Suhareka, Rahoveci, e tw tjera, sot janë disa raste, të cilat i keni në tabelën e paraqitur. /GazetaePrizrenit. net

Asnjë koment

Comments are closed.