23-09-2023

96-vjeçare, produktet e bukurisë që përdor Mbretëresha Elizabeth

Gjasat që t’i hedhim një sy çantës që Mbretëresha Elizabeth ka në çantën e saj janë të pakta. Por mund të themi me besim se cilat janë disa nga produktet e saj të preferuara.

Kamera e ka kapur disa herë monarken 96-vjeçare gjatë viteve, duke aplikuar buzëkuqin e saj ose kremin e saj të preferuar. Gjithashtu, thashethemet për manikyrin e saj të preferuar po shtohen, ndërkohë që nuk mungojnë edhe markat që kanë marrë “Royal Warrant”-in e lakmuar, diçka si një vulë preferencash mbretërore.

Mbretëresha Elizabeth është një adhuruese e bukurisë. Rrallëherë e shohim pa buzëkuq të kuq apo rozë të ndezur, ndërkohë që i pëlqen manikyrët e pastër dhe me shkëlqim. Shumë menduan se ajo po ndiqte protokollin mbretëror, duke shmangur ngjyrat më të guximshme të thonjve, por korrespondenti mbretëror Omid Schoobie i tha Pazarit në 2018 se rregullore të tilla protokolle ishin thjesht mite.

Sipas The Telegraph, Mbretëresha pëlqen kremin legjendar Eight Hour Cream nga Elizabeth Arden. Marka kishte zbuluar më parë se po punon me Angela Kelly, stilisten personale të monarkut, për t’i ofruar asaj produktet që i nevojiten.

Marka ka zbuluar se Mbretëresha Elizabeth blen produkte livando, duke ndjekur traditën e nënës së saj.

Mbretëresha Elizabeth është gjithashtu një fanse e markës franceze, Clarins. Madje ajo financoi kompaninë për të krijuar një nuancë buzëkuqi që do të përputhej me rrobat rituale për kurorëzimin e saj. Produkti mori urdhrin mbretëror në vitin 2007 dhe që atëherë nuk i ka munguar pallatit./abcnews.al

Asnjë koment

Comments are closed.