03-07-2022

A e lëndoi Ramos me qëllim Salahun?

Ish mesfushori i Liverpoolit, Danny Murphy, beson se kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos është akuzuar padrejtësisht për ndërhyrjen ndaj Mohamed Salah.

Ky i fundit u detyrua të lëshonte fushën në pjesën e parë të finales mes Real Madrid dhe Liverpool, pas një ndërhyrje të Ramos.

Largimi i Salah ka bërë që Ramos të akuzohej nga shumë tifozë të futbollit për ndërhyrje brutale.

“Nuk ka asnjë mënyrë në këtë botë që artet marciale me futboll dhe se në atë mënyrë çdo kush do të lëndojë në krahun e tij. e them këtë sepse shpesh herë me janë zënë duart në këtë mënyrë gjatë ndeshjes, sepse nëse ndodh e kundërta ju mund të lëndoheni ashtu kështu”, ka thënë ish mesfushori i Reds Murphy për talkSPORT.

“Shikoni, Ramos është një djalë i mençur dhe një futbollist i mrekullueshëm, ai bën gjithçka për të fituar. Ai është edhe cinik që është ajo çfarë dëshironi nga një mbrojtës”./zeri.info/

Asnjë koment

Comments are closed.