26-11-2020

Afro 1.200 tiketa trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se kanë ndodhur brenda ditës gjithsej 39 aksidente në trafikun rrugor.

19 nga to kanë përfunduar më të lënduar, ndërsa 20 vetëm me dëme materiale.

Për të gjithë ata që kanë thyer rregullat e komunikacionit janë shqiptuar 1197 gjoba.

 

 

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale janë arrestuar 29 persona si të dyshuar, prej tyre 16 janë dërguar në mbajtje deri në një vendim tjetër të organeve të rëndit dhe 1 në vuajtje të dënimit./Indeksonline

Asnjë koment

Comments are closed.