26-10-2021

Arrestohet dhe dërgohet në burg pasi nuk respekton urdhrin e policisë në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person për shkak të shpërfilljes së urdhrit zyrtar për ndalje,

Ai bashkë me tre persona të tjerë po qarkullonin me një veturë pa targa, shkruan Gazeta e Prizrenit.

Raporti i plotë i policisë:

 Rr. Mursel Osmanaj, Prizren 26.04.2021 – 02:16. Është arrestuar njëri nga katër të dyshuarit mashkull kosovarë pasi që nuk kishte respektuar urdhërata e personit zyrtar për t’u ndalur. Gjithashtu është sekuestruar edhe një veturë pa targa të cilën ishin duke e përdorur të dyshimtit. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që i dyshuari fillimisht të dërgohet në mbajtje. Në bazë të urdhëresës së gjykatës i kërkuari është dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Hajvalisë.

Asnjë koment

Comments are closed.