22-10-2020

Arrestohet një person për posedim të substancave narkotike në Zym të Dragashit

Në fshatin Zym të Dragashit është arrestuar një person për posedim të paautorizuar të substancave narkotike, shkruan Gazeta e Prizrenit.

“Me vendim të gjykatës është bastisë shtëpia e të dyshuarit mashkull kosovar ku janë gjetur dhe konfiskuar 39 fara të kanabisit me peshë 0.32 gram”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Lexo edhe:

Komuna e Prizrenit del keq edhe në fushën e Infrastrukturës rrugore (Dokument)

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistës me vendim të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt.

Asnjë koment

Comments are closed.